Kuafaj Tedavisi

Kuafaj tedavisi çürük oluşan dişlerde pulpa kısmına doğru çürüğü yaklaşmaya başlaması durumlarında yapılan tedavi yöntemidir. Kuafaj tedavisi sırasında pulpa dokusunun açılmaya başlanması ve iltihap oluşumunun önlenmesi için gerekli olan malzemeler kullanılarak uygulanmaktadır. Ağrı ve acı oluşumu kişiden kişiye göre değişmektedir. Çok uzun yıllar boyunca diş tedavi ve temizliği yaptırmayan kişilerde diş çürükleri oluşumu daha fazla olmaktadır.

Kuafaj Tedavisi Kimlere Yapılır?

Kuafaj tedavisi yaptırmak için alanında uzman olan doktor tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir. Diş dokuların da yaşanan çürük ve iltihaplanma durumlarında kişiler aşırı oranda ağrı ve acı oluşumuna maruz kalmaktadır. İltihap oluşumu diğer diş alanlarına da zarar verme yapısına sahiptir. Bu nedenle mutlaka bir doktor tarafından iltihap önlenmesi için uygulama ve tedavi başlatılması gerekmektedir.


Kuafaj tedavileri genel olarak çürük ve iltihap sosunu yaşayan kişilerde uygulamaktadır. Doğal diş dengesi korunarak çürükler müdahale edilmektedir. Pulpa korunarak oluşan boşluklar doldurulmaktadır. Pulpa iltihabı farklı belirtilerle kendini göstermektedir. Dişlerde oluşan renk değişmeler, sıcak ve soğuk ürün tüketimi sırasında oluşan ağrı ve hassasiyet işe geceleri uyku sırasında oluşan şiddetli ağrılar belirtiler arasında bulunmaktadır.

Kuafaj Tedavi Süreci

Kuafaj tedavi süreci pulpa dokusunda yaşanan canlılık kaybı nedeniyle daha uzun sürebilmektedir. Geç kalınan diş hastalıklarında ve iltihap sorunlarında tedavi tamamlama süreci birkaç hasta olmaktadır. Kuafaj tedavisi sırasında diş sağlığını korumak amacıyla kanal tedavisi de uygulanmaktadır. Amacı diş sağlığının ve doğal diş yapısının korunarak ileriki dönemlerde kişilerin daha sağlıklı diş görünümüne sahip olmalarını sağlamaktır.


Kuafaj tedavisi faydalı bir uygulama içermektedir. Diş kayıplarının etken müdahale ile önlenmesinde kullanılan tedavi türüdür. Diş çekimine gerek duyulmadan diş hastalıkları ve pulpa hastalığı tedavi edilir. Uzun yıllar boyunca yapılan dişler sağlıklı ve güzel görünüm içinde kullanılmaya devam edilir. Diş temizliğine dikkat edilerek yenilen ve içilen yiyeceklerr ve içecekler konusunda da dişe zarar verecek olan sert ve kabuklu olan ürünler tüketimi yapılmaması gerekir.

0312 335 55 53