All on Four İmplant Sistemi

All on four implant sistemi 20 senedir diş hekimleri tarafından yapılan bir uygulamadır. Bilimselliği kanıtlanan bir teknik olması sebebiyle diş doktorlarının en çok tavsiye ettiği implant sistemlerinden biridir.

All on Four Sistemi Nedir?

All on four implant yapılışı sırasında çenenin arka kısmında 2 adet imlant yerleştirilir. Bu implantalar 30- 45 derecelik bir açıyla yapılır. Diğer 2 implant ise ön bölgeye dik olacak şekilde yerleştirilmektedir. Alt çenede yer alan büyük azı dişlerin bulunduğu kemik eridiği zaman alt çenenin altından geçen sinir ve üst çenede yer alan maksiller sinüsler implantın yerleştirilmesi gereken yerlere işlemin yapılmasını engeller. Bu gibi sorunları olan kişilere implant yapmak çok ileri cerrahi teknikleri gerektirir. İleri cerrahi gerektiren hastaların tedavisi genelde 1 seneyi aşar. Bu hastalara yapılan all on four sistemi sayesinde sabah implantlar yerleştirilir akşam da geçici sabit bir protez takılır. 3- 4 ay içerisinde kalıcı daimi protezleri yapılır. Yani bu süreç içerisinde hastalar hiçbir şekilde dişsiz kalmazlar.

All on Four Siteminin Yapılışı

All on four implant sistemini kullanmak için ilk olarak kliniğimizde muayene olabilirsiniz. Doktorlarımız bu sistemin yapılacağına karar verirse hastamızdan çene kemikleri için detaylı bir film alınır. Hastamızın operasyona engel bir durumu yok ise ameliyata alınır ve implantlar yerleştirilir. Hastamızın kemik yapısı ve yerleştirilen implantların primer stabilitesi yeterli ise operasyondan hemen sonra hastamıza geçici protezi teslim edilir.

0312 335 55 53